"Ақмола облысы  білім басқармасының Ерейментау ауданы бойынша білім бөлімі Өлеңті ауылының жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі 
Коммунальное государственное учреждение «Общеобразовательная школа села  Уленты отдела  образования по Ерейментаускому району управления образования Акмолинской области»  

СоцСети

   

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

технология сабағы "Қала пейзажы" 5 А сынып

Тексерді:                                             Оқу ісінің меңгерушілері: Алиманов А.Ж       ......................

                                                                                                            

                                                                                                              Шокаева А.Т          ...................... 

 

Бөлім:        Визуалды өнер

Мектеп: Өлеңті ауылының жалпы орта білім беретін мектебі

Күні:          06.10

Мұғалім: Хайрат Е

Сынып:     

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Қала пейзажы.

Осы сабақта қойылатын оқу мақсаттары

 

5.1.1.1 Қоршаған ортаның ассоциативті мағынасы мен визуалды сипаттамасын зерделеу және анықтау (композиция, түс, пішін, фактура, тепе-теңдік)

5.2.1.1Өз идеялары мен сезімдерін беру үшін қоршаған ортаның визуалды элементтері мен өнердің көркем тәсілдерін қолдану.

Сабақ мақсаты

 

 

  • Қала пейзажы туралы түсінік қалыптастыру;
  • Оқушылардың шығармашылық қабілеттерін дамыту;
  • Композиция жасау дағдыларын жетілдіру.
  • Тақырыпқа қызығушылықты арттыру, оқушыларды шығармашылық жұмысқа бейімдеу.

Сабақ барысы:

Сабақ кезеңдері

Педагог  іс әрекет

Оқушы іс-әрекеті

бағалау

Ресурстар

 

Сабақтың басы

 

 

  1. Сәлемдесу.Түгендеу.Психологиялық ахуал орнату.

 

  1. Үй тапсырмасын тексеру: Пейзаж түрлері.

 

  1. Жаңа сабақ. Оқушылар алдында сабақтың мақсаты мен

міндетін қою. Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады.

Қала пейзажы туралы қысқаша суреттер көрсету.

Сұрақтар арқылы ой қозғау:

«Қала пейзажы дегеніміз не?»
«Қандай ғимараттар, көше элементтері қала бейнесін көрсетеді?»
«Өз қаламыздың қай жері саған ерекше ұнайды?»

 

 

 

 

 

 

 

сұрақтарға жауап беру

 

 

Өзін-өзі бағалау

 

Оқулық

Слайд

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың ортасы

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Табиғаттың алуан түрлі болуы бейнелеу өнерінде пейзаждық жанрдың көптеген түрінің қалыптасуына ықпал етті.

Пейзаж түрлері:

Ауыл               Саябақ     Теңіз    Сәулет пейзажы,

бірақ бүгін біздің қарастыратымыз: қала пейзажы.

Қала пейзажында  адамзат қолымен салынған биік ғимараттар, көшелер, даңғылдар, алаңдар, жағалаулар және басқа да көрікті жерлер бейнеленеді.

 

Шығармашылық жұмыс: Қала пейзажының элементтерін пайдалана отырып, оқушылардың шығармашылық жұмысын ұйымдастыру.Оқушыларды топқа бөлу.

Тапсырма 1: "Қаланың көрінісін аяқта" (10 минут)

  • Мұғалім алдын ала жартылай салынған қала пейзажын береді (мысалы, тек көше және аспан салынған).
  • Оқушылар өз қиялымен ғимараттарды, ағаштарды, адамдарды қосып аяқтайды.
  • Бұл тапсырмада жеке шығармашылықты дамытуға мән беріледі.

Тапсырма 2: "Менің арманымдағы қала" (15 минут)

  • Оқушылар ақ қағазға өз қиялдарындағы қала пейзажын салады.
  • Олар түрлі-түсті қарындаштар, фломастерлер, бояулар қолданады.
  • Қаланың болашақтағы бейнесі, экологиялық таза көше, ерекше ғимараттар, әдемі саябақтар бейнеленуі мүмкін.

 

 

 

 

 

  • Мұғалім оқушыларды мадақтайды, белсенділерге марапат береді.

 

  • Ақ қағаз
  • Қарындаш, өшіргіш
  • Түсті қарындаштар, фломастерлер
  • Акварель (қаласаңыз)
  • Бейнематериал (қала суреттері, қысқа видео)

 

Сабақтың

соңы

  1. Сабақты бекіту:
  • Оқушылар тобы өз жұмыстарын сыныпқа таныстырады.
  • Мұғалім мен сыныптастары кері байланыс береді:           «Не ұнады?»
    «Қандай ерекшелік бар?»
  • Сабақ соңында келесі сұрақтар қойылады:                    «Қала пейзажын бейнелеу саған қиын болды ма?»
    «Сен өз қалаңды қандай етіп өзгерткің келеді?»

V.Үй тапсырмасы: Қаланың кешкі көрінісін бейнелеу.

  • Кешкі көрініс: аспан қара-көк, ғимараттарда жарық жанған, көше шамдары жарқырап тұр.

Оқушылар жаңа пәндік терминдерді қолдана отырып, жұмыстарын көрсетіп қорғайды.

Сабақ соңында оқушылар бір-бірлерінің жұмыстарын талқылайды, ұсыныстар береді.

Әр топ басқа жұмыстарын бағалайды.

 

 

               

        

 

 


Текст