Тексерді:
Оқу ісінің орынбасары Шокаева А.Т.
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Менің отбасым және достарым.Бізді қоршаған әлем. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жетписбаева Ақбота |
|||||
|
Күні: |
20.11.2025. |
|||||
|
Сынып: |
1 А |
Сабаққа қатысқандар: Сабаққа қатыспағандар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
10 санын азайту. Менің парталас көршім. Ілесу тәртібінің қатынасы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:
Дамыта оқыту мақсаты: |
1.1.2.4 біртаңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құру,білу және қолдану; 1.1.2.3 қосудың ауыстырымдылық қасиетін қолдану 1.1.10.13 қағаз бетіндегі заттың түріндегі суретін тану және орналасу жерін көрсету: «ортасында, орта жағында, үстінде, астында,оң жағында, сол жағында, арасында» |
|||||
|
Сабақтың мақсаты Дамыта түзету мақсаты |
Алудың ауыстырымдылық қасиетімен танысады Оқушы қағаз бетінде орналасқан заттарды таниды. Оқушы заттың орнын белгілеу үшін кеңістіктік түсініктерді дұрыс қолданады. Оқушы өз ойын жүйелі әрі анық жеткізе алады. |
|||||
|
Құндылықтар:
|
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу Апта дәйексөзі: «Жауапкершілік - адамгершілік қасиеттің көрінісі» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы
Сабақ тың ортасы
Сабақты қорыту
|
I.Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуал Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Сыныпты топқа бөлу «Балмұздақ» әдісі арқылы 1-топ «Қосылғыштар» 2-топ «Азайғыштар»
II.Өткенді пысықтау «Атамның кесесі» әдісі 8 – 6=2 8 – 3=5 8 – 1=7 9 – 3=6 9 – 7=2 9 – 9=0 10 – 8=2 10 – 4=6 8-8=0 9-8=1 10-9=1 5+3=8
III.Жаңа сабақ 10 санынан азайту. Сабақтың мақсаты түсіндіріледі. «Кинометафора» әдісі «Асықтар» арқылы түсіндірме
Оқулықпен жұмыс. Ұжымдық жұмыс. №1 тапсырма (ауызша) 10 санының құрамын есіңе түсір. Қалай есептеу керек екенін түсіндір. №1 тапсырма дәптермен жұмыс
№2 тапсырма Топтық жұмыс.Көрсетілген сандар шығуы үшін әр қабаттағы бос орындарға сандар табыңдар. (Әр топ 5 мысалдан құрастырады және тақтаға жазады қорғайды) №2 тапсырма дәптермен жұмыс
ЕБҚ тапсырмасы
Сергіту сәті Кел биле балақай Жазылым Дәптермен жұмыс. Жеке жұмыс. №3 тапсырма 1ден 10-ға дейінгі сандардың құрамын есіңе түсір.Мысалдарды жазып,оларды есепте.Кесте бойынша тексер.
Сен зерттеушісің «Математикалық боямақ» менің алғашқы жобам №4 тапсырма Кез келген суретті сал. Оның бөліктеріне 1-10-ға дейінгі сандарды жаз. 10 көлеміндегі сандардан қосу және азайтуға мысалдар ойластыр. Бояйтын түстерін белгіле.
IV.Сабақты қорытындылау «Викторина » әдісі Бос орындарға тиісті сандар мен таңбаларды қалай таңдауға болатынын табыңдар
Кері байланыс Бағалау «Қоржын» әдісі – Ауызша мадақтау
|
Өз ойларын айтады
Оқушылар ауызша сандарды қосуды, азайтуды орындайды. Оқушылар сұрақтарға жауап береді.
10 санының құрамын еске түсіреді.
Азайғыш, азайтқыш, айырманың мәнін анықтап есептейді.
Тапсырмалар ды орындайды
Суретпен жұмыс
Қимылмен орындайды
Жеке жұмыс жасайды
Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Неше оқушы екенін анықтайды
Дескриптор: Оқушылар мысалдарды шешеді. Қосудың ауыстырымдылық қасиетін үйренді.
Дескриптор: Азайтудың қалай орындалғандығын анықтайды.
Дескриптор: Көрсетілген сандар шығуы үшін әр қабаттағы бос орындарға сандар табады
Дескриптор: Сандардың құрамын айта алды Есептеуді біледі, қолданады
Дескриптор: Сурет салады. Қосу және азайтуға мысалдар ойластырады. Бояйды.
Дескриптор: Сандардың құрамын айта алды |
Суреттер Слайд
Суреттер
Постер
Суреттер
Жұмыс дәптері
Оқулық, дәптер.
Таратпа материал
|
||