"Ақмола облысы  білім басқармасының Ерейментау ауданы бойынша білім бөлімі Өлеңті ауылының жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі 
Коммунальное государственное учреждение «Общеобразовательная школа села  Уленты отдела  образования по Ерейментаускому району управления образования Акмолинской области»  

СоцСети

   

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

Ашық сабақ химия пәні 8 сынып "Химиялық элементтерді периодтық жүйедегі орны мен атом құрылысы тұрғысынан сипаттау"

Мектеп:

 

Бөлім:

8.3А Химиялық  элементтердің  периодтық  жүйесі

Педагогтің аты-жөні:

Худайбергенова М.Ш.

Күні:

21.01.2026 ж

Сыныбы: 8-А

Қатысушылар саны:                  Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Химиялық элементтерді периодтық жүйедегі орны мен атом құрылысы тұрғысынан сипаттау

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

8.2.1.4 -периодтық жүйедегі орны бойынша химиялық элементті сипаттау

Сабақтың мақсаты:

  • периодтық жүйедегі орны бойынша химиялық элементті сипаттайды.

Құндылықтарға баулу:

 “Адал азамат” идеясына негізделген, яғни, халқымыздың бірлігін, әділеттілікті және адал еңбекті ұлықтайтын болашақтың берік іргетасы. Ортақ құндылықтарды ұстанып, біртұтас әрекет еткенде ғана біз ұрпақты жауапкершілігі жоғары, адамгершілігі зор, отансүйгіш тұлға етіп тәрбиелей аламыз.

 

Сабақбарысы

Сабақ кезеңі

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

 

 

 

 

Сабақтың ортасы

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

І.Ұйымдастыру кезеңі:

Амандасу, оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.

Топқа бөлу: Жеке куәлік әдісі арқылы

II.Үй жұмысын тексеру:

Өтілген тақырыпты қайталау.

 Shyraq.ai платформасы

Жаңа сабаққа кіріспе :

Педагог өз кіріспе сөзін айтады.

Оқушыларды сабақ тақырыбы және сабақ мақсаттарымен таныстырады.

 «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты  байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Оқушыларға жалпылама төмендегі сұрақтар және жаттығу түрлері  беріледі. Әр оқушы өз оймен бөліседі.

Өзгенің пікірін толықтырады.

Периодтық жүйе дегеніміз не?

Периодтық жүйені кім ашты?

Периодтық жүйеде неше период және неше топ бар?

Топ дегеніміз не?

 

III. Жаңа сабақ   

Мұғалім  кітап және презентация арқылы сабақты түсіндіреді

 

 

Әр топқа жеке- жеке тапсырмалар беріледі       

 

 

Сабаққа оқу құралдарын дайындайды

 

Өз есімі жазылған жеке куәлікті алып, өз тобына жайғасады

 

Әр топ өз топтарына қойылған сұрақтарға жауап береді

 

 

Сабақ тақырыбы және сабақ мақсаттарымен танысады

Сұрақтарға жауап береді

Өз ойымен бөліседі және өзгенің ойын толықтырады

 

 

 

               

 

 

 

 

 

 

Оқулықты оқып танысып шығады. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады.

  1. тапсырма, топтық жұмыс

 

 

 

 

 

 

Топтық бағалау

Жалпы 2 балл

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Топтық бағалау

Жалпы – 3 балл

 

ДК экраны

8-сынып оқулығы.

Жұмыс дәптерлері.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ДК экраны

8-сынып оқулығы.

Жұмыс дәптерлері.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың соңы

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IV. Бекіту:

«Миға шабуыл»  әдісі

  • Химиялық элементтерді сипаттаған кезде қандай мәліметтерге мән береміз?
  • Перидтық жүйедегі орны бойынша сипаттау дегенде нені түсіндіңіз?
  • Атом құрылысы бойынша сирпаттау дегенде нені түсіндіңіз?

Рефлексия:

Жеке куәлік әдісі арқылы

 

V. Үй тапсырмасын беру:

116 бет 4 тапсырма

 

VI. Бағалау: 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады.

Оқушыларға бағалау парағы таратылған

  1. тапсырма, топтық жұмыс

Берілген сипаттамаға сүйене отырып жасырынған химиялық элементті анықтаңыз.

wordwall платформасы

  1. тапсырма, жеке жұмыс

Берілген белгілер бойынша элементттің тобын, қатарын және металл немеме бейметалл екенін анықтаңыз.

116 бет 3 тапсырма

Сабақты бекіту мақсатында қойылған сұрақтарға жауап береді

 

 

 

 

 

 

 

 

Топқа бөлген кезде таратылған жеке куәліктеріне сабақ тұралы өз ойларын жазады және мұғалімге тапсырады

Үй тапсырмасын жазып алады

 

Оқушылар таратылған бағалау парағына әр тапсырмадан соң белгіленген балл аясында өзін- өзі бағалап отырады

 

Топтық бағалау

Жалпы – 2 балл

 

 

 

 

 

Жеке бағалау

Жалпы- 3 балл

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Үй жұмысы- 2 балл

1-тапсырма- 3 балл

2-тапсырма- 2 балл

3-тапсырма- 3 балл

 

 

 

 

           

 

 

 


Текст