Мамандығы: Дене шынықтру пәні мұғалімі
Біліктілігі: Педагог - сарапшы
Пәні: Дене тәрбиесі
Дене шынықтыру мұғалімі: Нурбек А.
|
Мектеп |
Өлеңті ауылының жалпы орта білім беретін мектебі |
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Нурбек А. |
|
Сынып |
5А |
|
Күні |
10.10.2025 |
|
Қатысушылар саны: |
|
|
Қатыспағандар саны: |
|
|
Бөлім |
2-бөлім. Өзгертілген командалық ойындар |
|
Сабақтың тақырыбы |
Волейбол ойынында допты қабылдау техникасын үйрену |
|
Оқу мақсаттары |
5.1.1.1. Аздаған ауқымдағы арнайы спорттық спецификалық қозғалыс әрекеттерінің дәлдігін бақылауды және үйлесімділікті дамытуға арналған қимыл-қозғалыс дағдыларын білу және түсіну; |
|
Сабақ мақсаттары |
Түрлі арнайы спорттық қимыл-қозғалыс әрекеттерін орындау кезіндегі дәлдікті, бақылауды және икемділікті дамыту |
|
Бағалау критерийі |
Қозғалыс әрекеттерін бақылайды. Қимыл-қозғалыс үйлесімділігін сақтайды |
|
Құндылықтарды дарыту |
Ынтымақтастық: өзара жақсы қарым-қатынас орнатады, ынтымақтастық дағдыларын қалыптастырады, бір-біріне көмек көрсетеді. Академиялық әділдік: бір-бірін әділ бағалайды, идеялары мен ой-пікірлеріне құрметпен қарайды Өмір бойы оқу: алған білімін өмірмен байланыстырады, кері байланыс орнатады, білім алуға деген сүйіспеншілікті қалыптастырады Патриотизм және азаматтық борыш: отанға деген сүйіспеншілікті, адалдықты, өз іс-әрекеттерімен дәлелдейді Өзіне және өзгеге құрмет: топтық жұмыс, жұптық жұмыс кезінде жүзеге асырады Еңбек пен шығармашылық: альтернатив ойынды ұйымдастырады, ойын барысында жеңіске талпынады |
САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ
|
Сабақтың кезеңдері |
Оқушының әрекеті |
Педагогтің әрекеті |
Бағалау |
Оқу ресурстары |
|
Сабақтың басы 10 минут |
І. Ұйымдастыру кезеңі 1. амандасу және сапқа тұрғызу және қауіпсіздік ережесін айту 2. Кезекші мәліметі 3. Сызық бойымен бір қалыпты жүгіру 4. Қол белде оң иық алға жүгіру 5. Қол белде сол иық алға жүгіру 6. Қол жамбаста өкшені алақанға тигізіп жүгіру 7. Қол жоғары аяқ ұшымен жүру 8. Қол белде өкшемен жүру 9. Тыныс алу жолдарын қалыпқа келтіру жаттығулары 10. Жалпы дамыту жаттығуларын орындату 11. Басты алға,артқа, оң және сол жаққа ию, басты оң және сол жаққа бұру басты айналдыру 12. Қолды алға екі жаққа,жоғарыға созу,қолды алдыға,артқа қарай айналдыру. 13. Иықты көтеру,түсіру айналдыру. 14. Денені алға,артқа және оң мен сол жаққа еңкеию. 15. Денені оң және солға бұру 16. Денені иілу мен үйлестіріп бұру. |
Оқушылардың қатарда түзу тұруың қадағалау. Келмеген оқушылардың себебін анықтау. Оқушылардың сабақтың тақырыбы мен мақсатын мұқият тыңдауын қадағалау. Бой жазу жаттығуларын ережеге сай орындалуын қадағалау. |
Оқушыларға жаттығу үстінде ауызша баға беріп отыру |
|
|
Оқушылар өткен сабақтағы естерінде қалған мәліметтерімен бөліседі. |
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру. Сұрақ жауап арқылы өткен сабақтағы ақпаратты сұрайды. |
Ауызша бағалайды. Мадақтау сөздер айтады. |
Ауызша сұрақ |
|
|
Сабақтың ортасы 28 минут
|
ІІІ. Жаңа сабаққа кіріспе. Жаңа сабақтын тақырыбын оқушыларға таңыстырады. Бастапқы тұрыс. Оқушылар сабақ мазмұнымен танысу үшін бейне матриял арқылы. Волейболға арналған жалпы дамыту жаттығуларын көрсетеді.
|
Пас беру алдында жан-жағына қарау қажеттілігіне, допты алумен байланыс орнатуға және допты алушыда жеткілікті бос кеңістіктің болуына назар аудартыңыз. Пасты асығыстықта бермеңіз, күте тұрып, бос ойыншыны табыңыз. Сұрақ қойыңыз: Пас бермес бұрын, біз не істеуіміз керек? Жақсы пас беру үшін не істеуіміз керек? (мысалы, пас беріп, саусақпен нысан бағытын көрсетіңіз). |
Қателіктерін түзете отырып ауызша баға беру
|
Презентация: интерактивті тақта.
|
|
|
Волейбол ойынының допты төменнен және жоғарыдан беру техникаларын көрсетіңіз. Білім алушылар екі қатарға бір-біріне қарама-қарсы тұрады (жұптық жұмыс). . |
Дескриптор - допты төменнен қабылдау техникасын орындайды; - допты жоғарыдан қабылдау техникасын орындайды
|
Бейне ролик: интерактивті тақта.
|
|
|
|
Сергіту сәтті Оқушыларды сергіту мақсатында оқушыларды билету. Қазақтың ұлттық биі «Қара жорға» |
|||
|
Допты тордан беру әдіс амалын қолдануды үйретеді: допты қабылдау және беруді үйретеді.
|
|
Қабылдаудың тұрысын, үстінен , астыннан қолды қалай ұстауды көрсетіуін қарау |
||
|
Сабақтың соңы 7 минут
|
IV. Рефлексия Сабақты қорытындылау: «Мен білемін және көрсетемін» Мақсаты: Қол жеткен нәтижелер туралы ойлану, өзіндік талдау жүргізуге дағдыландыру. Тақырыпты меңгеру деңгейін анықтау.
|
V. бағалау Мұғалім оқушыларға сабақта жақсы нәтиже көрсеткен оқушыларға мадақтау сөздерін айтады.. |
||